Wiosna

Wiosna zapukała do naszych drzwi. Nasz żłobek powiększył się o nową grupę – grupę wiosenną do której zapisały się malutkie króliczki, milutkie kurczątka oraz puszyste gąseczki. 🐰🐥🐣🦆🐤

Nowa grupa przygotowała spotkanie o tematyce wiosny, na którym przybliżyliśmy dzieciom ze żłobka wiosnę z punktu widzenia przyrody. Rozmawialiśmy o pierwszych oznakach wiosny, o kwiatkach oraz zwierzętach naszego kraju. Dzieci dowiedziały się jakie ptaki przylatują do Polski na wiosnę, co oznacza słowo hibernacja i że nie tylko niedźwiedzie zapadają w sen zimowy. Opowiedzieliśmy o zwiastunach wiosny i dlaczego „jedna jaskółka wiosny nie czyni”.
 
Ku uciesze naszych dzieci, można było zapoznać się „organoleptycznie” z kurczątkami, króliczkami, kaczuszkami oraz maleńkimi gąskami. 🐰🐥🐣🦆🐤
 
Warsztaty były wspomagane specjalnymi przygotowanymi przez nas kolorowymi tablicami edukacyjnymi.
Dzieci miały szansę pokarmić kaczuszki oraz malutkie króliczki, ponosić i pogłaskać milutkie kurczątka oraz puszyste gąseczki.
 
Dziękujemu Zwierzęta dzieciom – warsztaty zoologiczne dla szkół, przedszkoli i żłobków za wizytę i radość, którą przynieśliście dzieciom!!!
 

Już dziś zarejestruj się i zacznij przygodę w naszym żłobku. Zapraszamy!!!

Zobacz jak wyglądają nasze zajęcia muzyczne, logopedyczne, z angielskiego i inne na naszym facebooku.